Menu
A+ A A-

Jaké jsou nejslavnější dorty světa?

Dorty. Neodmyslitelná součást každé narozeninové oslavy, svatby a dalších slavností. Pojďme se společně podívat, které jsou ty nejslavnější.

Základová fotografie zdarma na téma čokoláda, čokoládový dort, dort

 

Schwarzwaldský dort

Věčná klasika oblíbená všemi generacemi. Lahodný čokoládový korpus plněný vrstvami višní a šlehačky. Zvládnete si ho doma upéct i sami. Pokud ale chcete mít zaručený požitek, užít si sousta, která vás dostanou až do kulinářského nebe, pak zkuste nejdříve ten kupovaný od zkušených cukrářů. Dort schwarzwald už potěšil a jistě ještě potěší nejednoho oslavence, ještě aby ne, za sto let své existence. Ochutnejte jej taky!

Sacher dort

Kdo by neznal nesmrtelný sacher? Na jeho počátku v roce 1832 stál kuchařský učeň jménem Sacher. Později se tato pochoutka stala velmi oblíbenou po celém světě. A je to naprosto pochopitelné. Základní ingrediencí tohoto dortu je čokoláda a kdo by neměl rád čokoládu!?

Croquembouche

Jeden z nejoblíbenějších svatebních dortů ve Francii. Pro nás možná netradiční, pro ně ztělesnění tradice. Pyramida složená z malých profiterolek z odpalovaného těsta plněných krémem a slepovaných karamelem. Lahůdka, která je krásná na pohled a ještě lepší na chuť.