Menu
A+ A A-

Aerobik cviky na stepu

Cvičíte? Cvičíte rádi? Tento článek bude o aerobiku, základních cvicích a hlavně pomůcce. Tou nejdůležitější jsou stupínky na aerobik. Ta se používá při speciální formě step. Ten se vyznačuje intenzivním tréninkem vhodným pro snižování přebytečných kilogramů.

stupínky na aerobik

Co je to aerobic?

Jedná se o vytrvalostní aerobního cvičení. Cvičit jej mohou jen osoby bez obtíží a onemocnění pohybového aparátu, který je během cviků nadměrně namáhán a zatěžován. Aerobik je uzpůsoben pro:

 • - rozvoj oběhové soustavy,
 • - zvýšení výkonnosti,
 • - zvýšení vytrvalosti,
 • - zlepšením dýchací soustavy.

Cviky jsou dále určeny ke zlepšení nervosvalové koordinace, zlepšení celkové pohyblivosti a odstranění svalové dysbalance, která způsobuje nepříjemné bolesti zad. Ti, kteří sahají po aerobiku kvůli pěkným postavám se mohou těšit na úbytek tuku, lepší skladbu těla a prevenci před depresemi díky vyplavování endorfinů, hormonů štěstí.

Step aerobik

Toto cvičení je mírně modifikovaným aerobikem, který je šetrný k pohybovému aparátu. Takže zde neplatí varování o dobrém fyzickém stavu bez problémů s klouby. Cviky jsou uzpůsobeny formou vystupováním na speciální bedýnku a opětovné sestupováním zpě na podložku. Tento druh aerobiku je vhodný pro:

 • - redukci nadměrné váhy,
 • - zvýšení celkové fyzickou kondice,
 • - tvarování celého těla,
 • - zlepšení psychického stavu.

Aerobní cviky pro začátečníky

Chcete-li začít cvičit a aerobik vám padl do oka, bylo by vhodné naučit se pár základních cviků, kterými začnete. Vždy by se mělo začít protažením a následně například touto pěticí cviků.

 1. Úklony pro posílení břicha nebo zad
 2. Posilovací cviky pro nohy a následné zlepšení rovnováhy
 3. Předklony, cviky, které pomáhají zádům (spodní část)
 4. Kliky, cviky pro menší námahu kloubů (možno i na míči)
 5. Sklapovačky, cviky pro posílení svalů na břiše (možno na velkém míči)

stupínky na aerobik

Upozornění! Během cvičení step aerobiku nebo klasického aerobiku je nutné hlídat pitný režim! Proto mějte během cvičení vždy u sebe láhev s nápojem. Doporučuje se čistá voda, můžete ale použít iontová nápoj.