Menu
A+ A A-

Co vám nesmí v zimě chybět?

brusle

Zima už klepe na dveře a období zimních dovolených se blíží. A se zimou jsou bezpochyby spjaté také zimní sporty – lyžování, sáňkování, snowboarding či bruslení. Ať už preferujete jakýkoliv z těchto zimních sportů, měli byste si koupit vhodné vybavení, se kterým se vydáte na svah či na led. Jestliže cestujete do hor se svými ratolestmi, neměli byste zapomenout na sáňky, se kterými si užije spoustu zábavy nejen vaše dítě, ale také vy. Sáňkování není pouze činností pro malé děti.

Ale velké oblíbenosti se těší bezpochyby bruslení na zamrzlém rybníku. Zabruslit si můžete jen tak s kamarádkou, nebo dokonce s celou rodinou. Na brusle se vydávají také zamilované páry, které si chtějí zpříjemnit zimní odpoledne. Na bruslích si užije opravdu každý.

Zimní brusle

Budete-li vybírat zimní brusle, zaměřte se na typ bruslí. Existují brusle pánské, dámské a dětské. Dámské brusle neboli krasobrusle jsou opatřeny speciálními noži se zoubky, které jsou vyhrazené pro specifický ženský jízdní styl. Důležité je, aby byly brusle ve správné velikosti. Pokud budou malé, nebo příliš velké, hrozí zde riziko, že se vám s nohou při pádu něco stane. Noha by měla pevně v brusli stát.

Také se zaměřte na materiál, ze kterého jsou brusle vyrobené. Levnější modely jsou vyrobené z karbonové oceli, kdežto kvalitnější brusle jsou vyrobené z nerezové oceli. Vybírat můžete brusle také podle značky, jichž je na českém trhu více než dost. Na své si dnes přijde nejen začínající bruslař, ale také profesionál, který preferuje kvalitu před nízkou cenou.