Menu
A+ A A-

Jak zlikvidovat mravence v domácnosti

mravenci

Ať už doma, nebo na zahradě tropí spoustu škody a likvidace mravenců je dost časově náročná. Dostanou se všude, je jich velké množství a když jejich kolona zjistí, že u vás získají snadno potravu, musíte v podstatě vyhubit, či přemístit celé mraveniště. Jak se jich zbavit co nejrychleji?

Prvním krokem je zvýšená čistota

Mravenci mají citlivý čich a jsou schopní najít potravu na metry daleko. Proto musíte eliminovat možnosti, jak se k potravě dostanou. Uchovávejte potraviny ve vzduchotěsných dózách a v lednici, uklízejte drobky a zbytky jídla z domácnosti okamžitě, jak je vytvoříte a pravidelně čistěte povrchy.

Mravenčí bufet

Pokud vám chodí po kuchyni v cestičkách velké množství mravenců, babské rady vám už nepomůžou. Je třeba buď odstranit celé mraveniště a snažit se je přemístit na místo vzdálené vašeho domova, nebo je otrávit. Právě mravenčí bufet, nebo jedové spreje se aplikují přímo na cestičky, které si mravenci pachově označili. Bufet slouží k tomu, aby mravenci zanesli jed přímo ke královně a tak během několika týdnů vyhubit celé mraveniště.

Mravenci na ovocných stromech

Lepové pasti, které se aplikují přímo na kmen stromu a zamezí poškození stromů. Na zahradě je nebezpečné mít mravence z toho důvodu, že na tělech mravenců se často přiživují mšice, který pak poškozují vaši úrodu.