Menu
A+ A A-

Jsou možnosti korporátních dluhopisů lákavější než státních?

Není divu, že se korporátní dluhopisy staly zajímavou investicí, která začíná být čím dál tím více zajímavější. Mnoho lidí svůj kapitál vloží raději do této formy cenného papíru než na spořící bankovní účty. Pojďme si tedy vysvětlit, proč jsou korporátní dluhopisy větším lákadlem oproti státním.

conceptual-image-of-business-success-4SALQ82-min

Podpora zajímavých emitentů

Zatímco u státních dluhopisů předem víte, že peníze využije stát, u korporátních dluhopisů si můžete vybrat mezi celou řadou zajímavých firem. Můžete tedy pomoci své oblíbené značce růst a mít jisté přičinění v jejím rozšiřování. Obvykle emitent nabídky dluhopisu vypíše, nač peníze přesně potřebuje, abyste měli přehled do čeho přesně investujete.

Světový trend

Když se podíváme za hranice, tak zjistíme, že možnost korporátních dluhopisů není zdaleka novinkou. Samotné rozšíření nabídky je ve světě brána obecně jako velice pozitivní. Investice do dluhopisů nás vede dál k rozvinutí ekonomiky jako například u velikána Německa.

Risk je zisk

Do jisté míry platí toto rčení i u dluhopisů. Tedy primárně u těch korporátních. Pokud je stát stabilní, nehrozí, že by státní dluhopis nebyl vyplacen. Ovšem neopomíjejme situaci, co se stala například v Řecku. Korporátní dluhopisy jsou velmi dobře právně ošetřeny, i přesto je tu riziko, když firma například zkrachuje. Ale i přes to jsou korporátní dluhopisy stále bezpečnější nežli investice do akcií. Dalo by se tedy říct, že pokud hledáte bezpečnou investici, do které byste mohli vložit své peníze, jsou dluhopisy ideálním řešením.

Pomoc České ekonomice

Pokud se zajímáte o rozvoj České ekonomiky a není vám zcela její budoucnost lhostejná, investujte. Kromě toho, že podpoříte firmu, která se vám líbí, dopomůžete tak i rozvoji České ekonomiky. Díky penězům, které emitentovi propůjčíte, může rozšířit svá výrobní zařízení, poskytnout více pracovních míst a v neposlední řadě může expandovat do zahraničí. A to byl jen malý výčet.